Home Porady Następnym razem, gdy zobaczysz pająka w swoim domu, nie zabijaj go.

Następnym razem, gdy zobaczysz pająka w swoim domu, nie zabijaj go.

Pająki spotkamy w praktycznie każdym domu. U wielu osób wzbudzają one odrazę, w końcu mają wiele nóg, szybko się poruszają, a już sama ich obecność powoduje niepokój.

Warto jednak postarać się powstrzymać przed ich zabijaniem i to z kilku powodów.

Pomijając entuzjastów, spotkanie z pająkiem to nic innego. Irracjonalny strach przed nimi jest dość powszechny. Zwykle, kiedy wypatrzymy takiego nieproszonego gościa w domu, jego los jest już przesądzony. Nieszkodliwy intruz kończy swój żywot na podeszwie buta.

Spider

Pająki budują swoje sieci i czekają na swoje ofiary. Jakoś im to życie leci, dopóki na ich drodze nie stanie człowiek ze swoim irracjonalnym strachem. Mimo iż zdecydowana większość pająków jest jadowita, nie są dla nas żadnym zagrożeniem. Jeśli w ogóle będą w stanie przebić się przez naszą skórę, ich jad jest zupełnie niegroźny. Pająki nie są też agresywne, ani niebezpieczne i z kąta pod sufitem w dużym pokoju nie knują jak nas zabić.

Zasadniczo pająki wolą nas unikać, szczególnie, że sami stanowimy dla nich znacznie większe zagrożenie, ale to słyszeliście już tysiące razy. Choć spotkanie z kilkoma gatunkami może mieć nieprzyjemne skutki, nawet w Australii ukąszenia pająków należą do rzadkości. Nie zabijaj więc kolejnego pająka, który wprowadzi się do twojego domu.

spiderweb 1

Strach można przezwyciężyć, a pająki są naprawdę pożytecznymi stworzeniami. Oczywiście oprócz tego, że są częścią ekosystemu, to działają na naszą korzyść. Komary i much przestaną Cię irytować, jeśli wpadną w pajęczą pułapkę. Warto pamiętać, że wiele latających szkodników może roznosić choroby, a właśnie nimi żywią się pająki.

Jeśli przeraża cię myśl o pająku w domu, pewnie trudno będzie cię przekonać, by ich nie zabijać. Zamiast jednak unicestwiać je za pomocą kapcia, staraj się je łapać i wypuszczać na zewnątrz. W twoim domu i tak mieszka ich dziesiątki, tylko po prostu nie widzisz ich na co dzień.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz