Home Poruszające Uwaga! Matka ostrzega innych rodziców przed preparatem z filtrem – poparzył jej dziecko!

Uwaga! Matka ostrzega innych rodziców przed preparatem z filtrem – poparzył jej dziecko!

Każdy z nas widział kiedyś matkę przypominającą swojemu dziecku o konieczności smarowania się preparatem z filtrem.

Czy to nad morzem, jeziorem czy na spacerze w parku, ochrona przed promieniowaniem UV jest konieczna. Nie zastosowanie się do tego może zakończyć się poparzeniami, zaczerwienieniami, a nawet gorączką.

W ostatnich latach rozwój przemysłu kosmetycznego sprawił, że na rynku znajdziemy mnóstwo różnych preparatów. Kremy, żele, spraye, wszystko to możemy znaleźć w każdym niemal sklepie. Coraz częściej wybiera się filtry w aerozolu, bo są szybkie i wygodne w użyciu. Szczególną popularnością cieszą się one wśród rodziców. Każdy wie, że dzieci nie przepadają za nakładaniem kremu i spieszno im do zabawy. Spray pozwala na szybkie nałożenie ochronnej warstwy.

Niestety coraz częściej docierają do nas wiadomości o wadliwych aerozolach z filtrem. Rebecca Cannon, mama 14-miesięcznej Kyli utrzymuje, że jej córka doznała poparzenia drugiego stopnia po użyciu jednego z preparatów firmy Banana Boat. Kobieta dokładnie zastosowała się do instrukcji na opakowaniu i upewniła, że kosmetyk jest odpowiedni dla dziecka w wieku Kyli. Filtr 50SPF miał ochronić dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
W ciągu dnia buzia Kyli robiła się coraz bardziej czerwona. Następnego ranka jej oczy były spuchnięte, a na policzkach pojawiły się pęcherze. Lekarz stwierdził u dziecka poparzenie.

Ta historia jest łudząco podobna do historii syna Caroline Moeneau. Kanadyjka użyła kremu z filtrem tej samej firmy i posmarowała nim twarz 9-letniego Loica. Podobnie jak w przypadku Kyli, twarz Loica pokryła się pęcherzami w ciągu kilkunastu godzin. Lekarz również stwierdził poparzenie.

Obie matki były oburzone faktem, że preparat z filtrem może doprowadzić do poparzeń. Cannon opisała swoje doświadczenia na Facebooku, aby ostrzec innych rodziców.

Firma odniosła się do tych przypadków, twierdząc, że preparaty posiadają neutralne pH i są testowane dermatologicznie, a dzieci musiały dostać alergii na któryś ze składników.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
49
Zły
Zły
52

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz