Home News Nadchodzą ciężkie czasy dla palaczy. W tym mieście nie kupią już papierosów.

Nadchodzą ciężkie czasy dla palaczy. W tym mieście nie kupią już papierosów.

Ciężkie czasy dla palaczy w Beverly Hills. Miasto wprowadziło właśnie całkowity zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych. Dotyczy nie tylko zwykłych papierosów i cygar, ale również e-papierosów.

Jest to pierwszy taki zakaz w USA. Co ciekawe wszyscy miejscy radni byli zgodni. Jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem nowych zasad. Lili Bosse, radna miasta jest pewna, że nowe przepisy to wspaniała inicjatywa, która poprawi jakość życia.

– „Myślę, że to był naprawdę przełomowy moment dla naszego miasta, dla naszej społeczności.”

Zakaz ma wejść w życie dopiero w 2021 roku. Wyroby tytoniowe znikną z półek sklepowych. Właściciele stacji benzynowych są najbardziej niezadowoleni z nowego prawa. Twierdzą, że to pozbawi ich sporej części dochodów i będą musieli zwalniać pracowników.

Sprzeciw wobec zabraniania sprzedaży wyrobów tytoniowych zgłosiło również Narodowe Stowarzyszenie Sklepów Tytoniowych. Według jego wyliczeń, lokalni sprzedawcy stracą nawet 25-45 procent dochodów i będą zmuszeni do zamykania swoich biznesów.

Jednak nowe przepisy przewidują pewne wyjątki od zakazu. Palacze będą mogli kupić wyroby tytoniowe w hotelach oraz w trzech palarniach cygar w Beverly Hills. Rada miejska uzasadniała ten wyjątek chęcią dbania o wygodę turystów.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz