Home News Dzieci rozpoczną wakacje jeszcze wcześniej. Przełożono datę zakończenia roku szkolnego.
833

Dzieci rozpoczną wakacje jeszcze wcześniej. Przełożono datę zakończenia roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Mimo iż zdawać by się mogło, że ze względu na strajk nauczycieli uczniowie będą mieć lekcje do końca miesiąca, jest zupełnie odwrotnie.

Okazuje się, że wakacje zaczną się wcześniej, niż zakładano.

18 maja w trakcie spotkania w Zawierciu premier Morawiecki przyznał, że dostał sygnały, iż zakończenie roku szkolnego w tym roku przypada na piątek 21 czerwca, a nie na dzień po święcie Bożego Ciała. Dzisiaj wiadomo już, że data ta ulegnie zmianie.

– „To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne. Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Głos w sprawie zapowiedzi premiera zabrało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

– „Zajęcia w szkołach skończą się w tym roku 19 czerwca, zgodnie z zapowiedzią pana premiera @MorawieckiM. Kończymy konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia. Projekt będzie podpisany przez pana ministra @D_Piontkowski w następnym tygodniu.”

Do projektu rozporządzenia odnośnie edukacji zaproponowano dodanie dwóch nowych zapisów, na które warto zwrócić uwagę. Nowelizacja ustawy ma wejść w życie dzień po jej ogłoszeniu.

– „Jeżeli dzień bezpośrednio poprzedzający najbliższy piątek po dniu 20 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w środę poprzedzającą ten dzień ustawowo wolny od pracy” – mówi pierwszy z nich.

– „Ferie letnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku, o którym mowa w paragraf 2 ust. 1 zdanie trzecie – w piątek następujący po dniu ustawowo wolnym od pracy, i kończą się z dniem 31 sierpnia” – czytamy w drugim.

Biorąc pod uwagę strajk nauczycieli, jak i datę rozpoczęcia wakacji, trzeba przyznać, że uczniowie w tym roku będą mieli naprawdę sporo wolnego.

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz