Home ludzie Kiedy brała rozwód, ważyła 200 kg. Dzisiaj były mąż żałuje, że pozwolił jej odejść.

Kiedy brała rozwód, ważyła 200 kg. Dzisiaj były mąż żałuje, że pozwolił jej odejść.

Rosie Mercado znana ze swoich dużych bioder i dużej wagi chciała zostać modelką. Wciąż słyszała, że jest za gruba i w końcu postanowiła coś z tym zrobić.

Kiedy w głowie Rosie zaczęło kiełkować marzenie o zostaniu modelką, ważyła ponad 200 kg. Co prawda ludzie w świecie mody chwalili ją za piękną twarz, ale ze względu na wagę była skreślana na każdym castingu. Ciągle sugerowano jej, aby zrzuciła nadmiarowe kilogramy. Agenci obiecywali, że wtedy na pewno zacznie dostawać angaże. Kobieta uwierzyła.

Przełom w życiu Rosie nastąpił, gdy w 2009 roku wzięła rozwód. Rozstanie wpłynęło na nią mobilizująco. W końcu postanowiła o siebie zadbać. Po raz pierwszy uczestniczyła w konkursie na Miss America. Obwieszczono ją objawieniem. Później posypały się różne propozycje współpracy. Rosie rozpoczęła karierę modelki plus size. Stała się rozpoznawalna.

To było dla niej za mało. Chociaż jej duża waga i duże biodra zyskiwały coraz więcej fanów, kobieta wcale nie czuła się dobrze. Postanowiła coś zmienić. Zaczęła zdrowiej się odżywiać, ćwiczyć, uprawiać sport… W ciągu roku schudła ponad 100 kg. Taki wyczyn nie mógł przejść bez echa.

Kobieta swoją przemianę ogłosiła na koncie na Instagramie. Dziękowała za wsparcie wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej sukcesu.

– „Przed i po … jestem wdzięczna za miłość i wsparcie płynące z całego świata. Dziękuję za podzielenie się moją historią i za wszystkie wiadomości. Ważne jest, aby dokonywać wyborów, które pasują do twoich wartości i wypływają z miłości do siebie … Jestem czymś znacznie więcej niż tylko rozmiarem! Jestem dumną Latynoską, która chce was zainspirować… Chcę coś zmienić w tym świecie i zaczynam się od wzięcia odpowiedzialności za moje życie.”

View this post on Instagram

Thank you @jj_trujillo88 for your friendship and the openness to ask for help and always allow me to give you honest and constructive feedback and for always being vulnerable! I love that your taking ownership of who you are! You did the work and I am so proud to be your friend and see your journey! Keep going! Don’t give up! You will inspire many! Thank you for your kind words always! You are awesome! #Repost @jj_trujillo88 with @get_repost ・・・ Shout out to my #wcw @rosiemercado I admire you for your kindness, beauty, resilience & success. Being 400 lbs. once, we shared the same struggle. In your tenacious pursuit of your dreams the world told you "No" & Despite every hardship, you found a way. You persevered! Being a life coach, you practice what you preach, self-love, kindness, compassion & to be ones authentic self. you've inspired me in so many ways: To open up, to trust, be vulnerable & to be my authentic self. In the process I’ve gained all the confidence in the world & i'm happy with my life. I was dumbing myself down to please the world only to find out that I was really F***KING AWESOME this whole time.

A post shared by Rosie Mercado-Flores (@rosiemercado) on

Atak przyszedł z najmniej oczekiwanej strony. Fani, którzy kiedyś kibicowali jej karierze, teraz obrócili się przeciwko niej. Kobieta otrzymywała listy z pogróżkami. Pod zdjęciem, które dokumentowało jej przemianę, zaczęło pojawiać się coraz więcej zawistnych komentarzy. Rosie była załamana. W licznych wywiadach przyznała, że ludzie życzyli jej nawet śmierci.

– „Przez to, że straciłam na wadze, niektórzy mówili mi żebym skoczyła z mostu i żebym się zabiła” – komentuje modelka.

Teraz Rosie jest trenerem motywacyjnym i trenuje z modelkami plus size. Ma swój program w telewizji. Żyje swoim życiem i jest szczęśliwsza niż kiedykolwiek.

Twoja reakcja?

Super
Super
58
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz