Home życie Auchan Polska wprowadza w sklepach „godziny ciszy”. Co to oznacza dla klienta?

Auchan Polska wprowadza w sklepach „godziny ciszy”. Co to oznacza dla klienta?

Sieć Auchan ogłosiła niedawno, że w polskich sklepach zostaną wprowadzone „godziny ciszy”. Chodzi o stworzenie komfortowych warunków dla osób z autyzmem.

Cała akcja powstała z inicjatywy sklepu Auchan Częstochowa Północ. Zaczęło się na początku kwietnia bieżącego roku. Z okazji światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, sklep z pomocą stowarzyszenia „Daj mi czas” zorganizował „godzinę ciszy”. Osoby ze spektrum autyzmu cierpią na nadwrażliwość na bodźce. Oznacza to, że światło czy muzyka są dla nich bardziej intensywne.

W ramach „godzin ciszy” w sklepach będą przyciemnione światła, a muzyka i telewizory wyłączone. Dodatkowo kasjerzy otwierają wtedy uprzywilejowaną kasę i przestają ze sobą rozmawiać. O planowanych zmianach w sklepach Auchan opowiedziała Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji.

Kobieta podkreśliła, że o wyborze dnia i godzin akcji zadecydują dyrektorzy poszczególnych placówek. Przed decyzją powinni skonsultować się z lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami.

Oznacza to, że w niektórych sklepach „godziny ciszy” będą obowiązywać wieczorami, a w innych rano. Na przykład Auchan Krasne pod Rzeszowem wprowadzi rozwiązanie od 4 czerwca. „Godziny ciszy” obowiązują tam w każdy wtorek od 15:00 do 17:00.

Od kwietnia podobną akcję przeprowadza również Galeria Katowicka. „Godziny ciszy” mają obowiązywać tam w każdą sobotę od 9:00 do 11:00. W częściach wspólnych nie będzie leciała muzyka ani reklamy. Niektórzy z najemców zdecydowali się wziąć udział w akcji i na życzenie klienta ściszą muzykę oraz przygaszą światło.

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz