Home Poruszające Bez zgody rodziców użyto jej zdjęcie do promowania aborcji. 10-latka niedawno zmarła.

Bez zgody rodziców użyto jej zdjęcie do promowania aborcji. 10-latka niedawno zmarła.

10-letnia Sophia Weaver nie żyje. Dziewczynka w swoim krótkim życiu przeszła sporo.

Sophia urodziła się z poważną chorobą – zespołem Retta. Z tego też powodu jej twarz była zdeformowana, a ona sama stała się obiektem kpin ze strony wielu osób. To jednak nie wszystko. Zdarzyło się nawet, że jej wizerunek został wykorzystany do promowania aborcji bez wiedzy jej rodziców.

10-letnia Sophie cierpiała na zespół Retta. To bardzo rzadka choroba, która wpływa na wszystkie aspekty życia chorego. Mózg rozwija się wolniej, dochodzi do trudności w oddychaniu, upośledzone są zdolności motoryczne, a także spadają umiejętności społeczne i językowe. Matka Sophie opowiadała o chorobie córki w rozmowie z mediami:

– „Mimo tego, ile w życiu przeszła, uważam, że jest najsilniejszą istotą, jaką znam. Jej dwójka rodzeństwa uważa tak samo i kocha ją bezwarunkowo.”

Dziewczynka w swoim krótkim życiu wielokrotnie była w szpitalach. Przeszła też dziesiątki operacji. Jej twarz była zdeformowana. Co jeszcze gorsze, niektórzy zamiast wsparcia i współczucia, wyśmiewali ją.

– „Gdy skończyła dwa latka i widziałam, że ludzie ją obgadują, zdecydowałam, że będę ją przed tym chronić. Jednak po 7 latach miałam dość i postanowiłam zawalczyć o nią i stawić się prześladowaniom i postawić kres błędnym przekonaniom i nienawiści wobec niewinnych dzieci.”

Doszło nawet do tego, że zdjęcia dziewczynki w pewnym momencie wykorzystane były do promowania aborcji. Był to bodziec do działania dla matki dziewczynki. Od tej pory Natalie rozpoczęła walkę w imieniu niepełnosprawnych dzieci. Młoda matka założyła stronę Advocates for Medically Fragile Kids NC. Jej zadaniem jest pomaganie słabszym dzieciom i ich rodzinom.

Około trzech miesięcy temu 10-letnia Sophie trafiła do szpitala. Dziewczynka zachorowała i miała bardzo wysoką gorączkę. 20. maja Natalie poinformowała w mediach społecznościowych, że z jej ukochaną córeczką jest bardzo źle. Jej stan bardzo szybko się pogarszał.

– „Moja ukochana Sophia zachorowała, a jej stan z chwili na chwilę się pogarsza. Jestem po prostu przerażona. Wiem, że moja córeczka jest prawdziwą wojowniczką i mam nadzieję, że tym razem również poradzi sobie z tym wszystkim. Proszę módlcie się za nią.”

Niestety, kolejne wpisy były coraz bardziej dramatyczne. Ostatecznie zrozpaczona mama poinformowała, że dziewczynka odeszła na zawsze.

– „Nasza ukochana Sophia opuściła tę ziemię minionej nocy. Spędziła każdy dzień swojego życia otoczona miłością i opieką. Gdy pożegnamy nasz Skarb, wciąż będziemy pomagać innym, aby uczcić jej pamięć…”

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
73
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz