Home Niesamowite Grad nad Gorzowem Wielkopolskim. Z nieba spadały „lodowe kule wielkości piłki”.

Grad nad Gorzowem Wielkopolskim. Z nieba spadały „lodowe kule wielkości piłki”.

W ubiegły czwartek pogoda szczególnie dała się we znaki mieszkańcom województwa lubuskiego. W Gorzowie Wielkopolskim przeszła ulewa, która zalała szkoły, budynki mieszkalne i samochody.

To jednak nie wszystko. Kilka dni później zagrożenie dla osób przebywających w tym regionie stanowiły burze i niewyobrażalne gradobicia. Grad nad Gorzowem przeszedł najśmielsze oczekiwania mieszkańców. W związku z załamaniem pogody, które miało miejsce 11 czerwca, lubuska straż pożarna miała ręce pełne roboty. Do godziny 22:30 interweniowano kilkadziesiąt razy.

Trwająca kilkadziesiąt minut nawałnica spowodowała sporo szkód i utrudnień w ruchu drogowym. Największe zagrożenie dla życia, a nawet zdrowia, bez wątpienia stanowił grad, którego kule lodu miały wielkość zaciśniętej pięści. Ten w połączeniu z obfitymi opadami deszczu ograniczał widoczność na drodze zmuszając jednocześnie kierowców do bardzo powolnej jazdy, a pozostałych ludzi do pozostania w domach.

W sieci pojawiło się mnóstwo relacji i zdjęć. Większość z nich przedstawiała zadziwiającą wielkość lodowych kul, które spadały w Gorzowie i okolicach. Wielu internautów wciąż nie może uwierzyć w to, co zaserwowała pogoda. Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że „taki grad może zabić”. Coś w tym jest.

– „Miejscowość Łośno w powiecie gorzowskim dzisiaj!

Kilkucentymetrowe kule gradu.

Taki grad może zabić!” – czytamy pod zdjęciem Sylwii.

– „Czegoś takiego jeszcze nie widziałem” – komentuje autor powyższego nagrania.

Tak sytuacja wyglądała w Gorzowie Wielkopolskim:

Chyba nikt nie chciałby dostać czymś takim w głowę zważywszy na fakt, że sporych rozmiarów kule spadały z nieba.

– „POTĘŻNE GRADOBICIE W LUBUSKIM!!!

Dziś w województwie Lubuskim doszło do rozwoju bardzo silnych superkomórek burzowych które wygenerowały opady ogromnego gradu o średnicy nawet 10 cm w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego!Tak wielki grad w naszym kraju nie spadł od wielu lat!” – czytamy pod kolejnym zamieszczonym w sieci zdjęciem.

Widzieliście kiedyś coś podobnego?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz