Home News Kierowca TIR-a nie przyznał się do winy. Jednak prokuratura postawiła mu zarzuty.

Kierowca TIR-a nie przyznał się do winy. Jednak prokuratura postawiła mu zarzuty.

Wypadek na drodze A6 pod Szczecinem zakończył się tragicznie. Doszło do zderzenia ciężarówki i 7 samochodów osobowych.

W wypadku poszkodowanych zostało 22 osoby, z czego 6 zmarło. Wśród ofiar śmiertelnych były też dzieci. Kierowca tira usłyszał już zarzuty.

Karambol pod Szczecinem to jeden z najtragiczniejszych wypadków w ostatnim czasie. Wczoraj policja nie była jeszcze pewna dokładnego przebiegu zdarzenia, ale funkcjonariusze zatrzymali kierowcę tira, który uderzył w pierwszy pojazd.

Mężczyzna został przesłuchany. Rzeczniczka szczecińskiej prokuratury, Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała o postawieniu mu zarzutów:

– „Zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym usłyszał w poniedziałek kierowca tira, który uczestniczył w niedzielnym karambolu na A6. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut dotyczący sprowadzenia w dniu 9 czerwca br. na drodze A6 katastrofy w ruchu lądowym poprzez niewłaściwą obserwację przedpola jazdy, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowania prędkości do sytuacji na drodze, które to zdarzenie zagroziło życiu i zdrowiu co najmniej 22 osób.”

Wszystko wskazuje na to, że wypadek pod Szczecinem miał miejsce przez nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy tira na drodze. Zderzył się z samochodem i doprowadził do tzw. efektu domina. W wypadku ostatecznie udział wzięło siedem samochodów osobowych.

Rzeczniczka poinformowała też, że mężczyzna formalnie nie przyznał się do winy. Obecnie nie znamy treści jego zeznań. Prokuratura zapowiedziała, że przygotowuje wniosek o tymczasowy areszt dla 35-letniego kierowcy. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz