Home Poruszające Pijani nauczyciele na wycieczce szkolnej. Jeden z nich miał półtora promila alkoholu.

Pijani nauczyciele na wycieczce szkolnej. Jeden z nich miał półtora promila alkoholu.

Portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl opisał bulwersujące wydarzenie, które miało miejsce w połowie maja. W trakcie wycieczki szkolnej musiała interweniować policja. Dlaczego?

Otóż pijani nauczyciele nie potrafili dopilnować dzieci i zachowywali się karygodnie.

Czwórka nauczycieli miała pilnować ponad 30 uczniów. 2 pedagogów jednak najwyraźniej zapomniało, gdzie się znajdują.

Alkohol w czasie wycieczki szkolnej z dziećmi to nie jest dobre rozwiązanie… Jeden z nauczycieli miał we krwi półtora promila alkoholu. Trzydniowa wycieczka odbywała się w miejscowości Andrzejówka położonej nad Popradem.

Pijani nauczyciele pilnowali dzieci w wieku od 13 do 16 lat. Alkohol spożywali w sporych ilościach, a jedną z osób, które były pod wpływem, był kierownik wycieczki. Z całą pewnością dwójka pijanych nauczycieli będzie mieć problemy. Na miejsce wycieczki przybyła policja i dyrekcja szkoły. Zawiadomiono również rzecznika dyscyplinarnego Kuratorium Oświaty w Łodzi, który rozpoczął dochodzenie w tej sprawie. Nauczyciele zostali zawieszeni.

Czy mogą stracić pracę? Oczywiście. Jest to jednak najczarniejszy scenariusz. Jeśli przyjąć bardziej pozytywną wersję, mogą jedynie otrzymać naganę. Czy tak się stanie, gdy sprawa jest aż tak medialna? Nauczyciele mogą też otrzymać zakaz wykonywania zawodu.

Niech ta historia będzie przestrogą, aby umieć rozdzielać życie prywatne od zawodowego.

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
37

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz