Home Poruszające Sędzina kazała niepełnosprawnemu czołgać się po sali sądowej. „Wyglądało to strasznie”.

Sędzina kazała niepełnosprawnemu czołgać się po sali sądowej. „Wyglądało to strasznie”.

W trakcie rozprawy 24 lutego 2017 roku w Łodzi, sędzina Joanna K. z Sądu Okręgowego kazała niepełnosprawnemu mężczyźnie podejść do stołu sędziowskiego.

Mężczyzna nie ma nogi, a ona nie pozwoliła nikomu, aby mu pomógł, dlatego mężczyzna musiał się czołgać. Obok znajdowała się druga sędzina, która nie zareagowała na zachowanie koleżanki.

TVP Info poinformowało, że wszczęto postępowanie przeciwko sędziom Sądu Okręgowego w Łodzi. Sędzia Joanna K. usłyszała zarzut „uchybienia godności urzędu”. Rzecznik Dyscyplinarny, sędzia Piotr Schab, wystosował w tej sprawie komunikat.

„Podczas rozprawy 24 lutego 2017 roku w Łodzi wydała oskarżonemu polecenie dotarcia do stołu sędziowskiego, dopuściła do sytuacji, że oskarżony, będący osobą niepełnosprawną w związku z amputacją nogi, poruszając się z miejsca dla osób oskarżonych do stołu sędziowskiego, a następnie wracając na swoje miejsce, przemieszczał się czołgając po podłodze.”

Jak podaje TVP Info jako pierwszy o tej sprawie napisał wolontariusz z Fundacji Court Watch Polska. Wiadomo, że był on obecny na tamtej rozprawie. Gazeta.pl cytuje wypowiedź wolontariusza:

– „Oskarżony próbował zejść z ławki, kiedy mu się to udało, zarówno policjant, jak i pracownik medyczny przebywający na sali w czasie całej rozprawy ruszyli w stronę oskarżonego, aby pomóc mu przemieścić się do sędzi, jednak sędzia, widząc to, powiedziała jedynie, by się zatrzymali: „poradzi sobie”. Następnie oskarżony, dosłownie mówiąc, przeczołgał się przez całą salę do przodu; wyglądało to strasznie.”

TVP Info poinformowało, że zarzuty usłyszała nie tylko sędzia Joanna K., która w czasie wspomnianej rozprawy była przewodniczącą składu sędziowskiego, ale i sędzia Agnieszka S. Kobieta była członkiem składu orzekającego.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
74
Zły
Zły
158

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz