Home News Upał nie odpuszcza. W Polsce będzie goręcej niż w Afryce.
769

Upał nie odpuszcza. W Polsce będzie goręcej niż w Afryce.

Nad Europę nadchodzi fala upałów znad Sahary. W końcówce ostatniego tygodnia czerwca będzie goręcej niż do tej pory. Temperatury mogą przekroczyć 40 stopni.

Termometry we Francji i Hiszpanii już teraz wskazują tę temperaturę. W Madrycie w sobotę może ona osiągnąć nawet 41 stopni.

Mieszkańcy Europy muszą pogodzić się z wyjątkowo wysokimi temperaturami. Kulminacja powinna nastąpić w środę i czwartek. Początkowo synoptycy przewidywali, że upał odpuści nieco wcześniej, ale we Francji i Hiszpanii potrwa co najmniej do soboty.


Jeśli chodzi o Polskę, jest pewne, że termometry wskażą więcej niż 35 stopni. Dla porównania, termometry w Marrakeszu wskażą tylko 28 stopni. Na szczęście upał w naszym kraju powinien odpuścić wcześniej niż w Zachodniej Europie. Tak wysokie temperatury powinny utrzymać się do 27 czerwca.

Kraje Zachodniej Europy podejmują konkretne kroki, aby pomóc mieszkańcom przetrwać falę upałów. Ostatnio tak wysokie temperatury we Francji odnotowano w 2003 roku. Wtedy z tego względu zmarło 15 tysięcy osób. Dlatego też w Paryżu rozstawiono kurtyny wodne i otworzono dodatkowe baseny.

Podobne przygotowania poczyniono w Hiszpanii. Prognozy pogody na sobotę przewidują, że w Madrycie temperatura przekroczy 41 stopni C. To bardzo dużo nawet dla mieszkańców południa. Całą sytuację bardzo wymownie skomentowała we wpisie hiszpańska meteorolog:

– „Nadchodzi piekło.”

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz