Home Niesamowite To nie fotomontaż. Tak wygląda miasto po niedzielnych opadach gradu.

To nie fotomontaż. Tak wygląda miasto po niedzielnych opadach gradu.

Matka Natura bywa nieobliczalna. W nietypowy sposób przekonali się o tym mieszkańcy meksykańskiego miasta Guadalajara.

Miejscowość tę niedawno nawiedziła burza gradowa, której finał przerósł najśmielsze oczekiwania ludzi na całym świecie. Wiele osób nie ma wątpliwości, że anomalia ta powiązana jest z globalnym ociepleniem.

Niespotykane i „wyjątkowo” obfity opad gradu mieszkańcy Guadalajary odnotowali w minioną niedzielę. Nieoficjalnie mówi się, że pod grubymi warstwami lodu może znajdować się nawet 6 dzielnic. Co mamy na myśli mówiąc „grubymi”? Jak donosi portal The Guardian, w niektórych miejscach warstwa zamarzniętego śniegu sięga nawet dwóch metrów.

– „Nigdy nie widziałem takich scen w naszym mieście. W takich momentach zadajemy sobie pytanie, czy zmiany klimatyczne są realne. Takie zjawiska naturalne nigdy wcześniej nie miały u nas miejsca” – powiedział Enrique Alfaro, gubernator stanu.

Odnotowane w Meksyku zjawisko niesie ze sobą poważne konsekwencje. Wskutek gwałtownych opadów gradu poszkodowanych zostało, co najmniej kilkuset mieszkańców. Szacuje się, że ucierpiało ponad 200 domów, a pod gradem znalazło się niemal 50 pojazdów. Gwałtowny opad gradu spowodował liczne powodzie. Na chwilę obecną nie ma doniesień o rannych i ofiarach śmiertelnych tego gradobicia. Guadalajara to jedno z najbardziej zaludnionych miast w Meksyku. Samą stolicę stany Jalisco zamieszkuje ponad 1,5 miliona osób.

Załamanie pogody nadciąga również nad Polskę. Mamy jednak nadzieję, że pogoda będzie dla nas łaskawsza.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz