Home News Prezydent miasta potrącił 79-latkę. Na nagraniu widać, jak odjeżdża z miejsca zdarzenia.

Prezydent miasta potrącił 79-latkę. Na nagraniu widać, jak odjeżdża z miejsca zdarzenia.

Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, potrącił 79-letnią kobietę na parkingu, ale twierdzi, że nie mógł jej widzieć i nie zrobił tego celowo.

Mało tego. O tym, że doszło do wypadku miał dowidzieć się z wezwania, które dostał z policji.

Sprawa dopiero teraz wyszła na jaw, mimo iż do zdarzenia doszło 24 marca 2019. Do potrącenia doszło przed galerią handlową w Sieradzu, przy ul. Jana Pawła II. 79-latka została potrącona, gdy szła do kościoła na poranną mszę.

W jednej chwili pani Anna została potrącana przez samochód. Kierowca nie zatrzymał się, aby sprawdzić, jak czuje się kobieta, tylko szybko odjechał.

Potrącenie nie było bardzo poważne. W tamtym momencie kobiecie nic nie dolegało, bo wstała z ziemi i poszła do kościoła. O wszystkim opowiedziała policji po namowach swojej córki.

Policjanci od razu zaczęli działać i zabezpieczyli monitoring, dzięki któremu później dowiedzieli się, że za kierownicą siedział prezydent Sieradza, Paweł Osiewała. Ze stanowiska sieradzkiej policji dowiadujemy się, że sprawca nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, co się wydarzyło.

– „Mężczyzna po stawieniu się do jednostki policji po przedstawieniu zapisu monitoringu przyznał, że jest sprawcą tego zdarzenia. Jednocześnie podkreślił, że nie zdawał sobie sprawy, że w ogóle do takiego zdarzenia doszło.”

Prezydent otrzymał mandat w wysokości 300 zł, a do Radia Łódź wysłał oświadczenie:

– „Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego 24 marca jadąc samochodem, nie zauważyłem poszkodowanej, że byłem na tyle nieuważny, że nie widziałem, jak się przewraca. To nie miało prawa się zdarzyć.”

Dodatkowo Radio Łódź opublikowało film, na którym widać, jak doszło do potrącenia. Widać, jak 79-latka odbija się od maski samochodu.

Można było tego nie zauważyć, ani nie poczuć?

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
40

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz