Home ludzie Jarosław Kaczyński o programie 500 plus. „Obliczyłem w pamięci, że nas na to stać”.

Jarosław Kaczyński o programie 500 plus. „Obliczyłem w pamięci, że nas na to stać”.

W ostatni weekend odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Zaraz po niej, Jarosław Kaczyński pojawił się w TVP i powiedział o tym, jak powstał program 500+.

Konwencja w Katowicach trwała od piątku do niedzieli. Na niej głos zabrali liderzy i najważniejsi członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło również przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Zaraz po zakończeniu konwencji, prezes PiS pojawił się w stacji TVP Info. Mówił o staraniach partii, aby każdy Polak mógł czerpać z rozwoju gospodarczego kraju.

– „Rząd wsłuchuje się w głosy obywateli i stara się, by z owoców wzrostu gospodarczego korzystało całe społeczeństwo. Polska począwszy od 1992 rozwijała się w tempie nie najwolniejszym, chociaż oczywiście mogło być lepiej. Tylko owoce tego rozwoju przypadały pewnej części społeczeństwa. My uruchomiliśmy taki proces, żeby całe społeczeństwo na tym korzystało.”

Jako najlepszy sukces w wyrównywaniu możliwości rodaków, Jarosław Kaczyński podał flagowy projekt rządu, czyli program Rodzina plus. Stwierdził również, że obliczył w pamięci, że Polska może pozwolić sobie na taki wydatek:

– „Pomysł wprowadzenia programu powstał kilka lat temu w Krakowie, w trakcie prywatnej rozmowy. Wtedy obliczyłem w pamięci, że stać nas na 500 plus od drugiego dziecka, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że się uda od pierwszego. Później porządkując finanse publiczne i podtrzymując – mimo złej koniunktury w Europie – przyzwoity poziom wzrostu, zdołaliśmy doprowadzić do takiej sytuacji, że można bez żadnych perturbacji dla finansów publicznych, dla całej gospodarki wprowadzić ten program 500 plus także od pierwszego dziecka.”

Jarosław Kaczyński powiedział również, że o rozszerzeniu 500 plus nie zadecydowały wybory. Prezes PiS wyjaśnił, że zmiany te wchodzą w życie teraz, bo dopiero w tym momencie udało się zgromadzić środki na ich wprowadzenie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz