Home Niesamowite Położna trzyma noworodka jedną ręką. Ten zaczyna stawiać kroki.

Położna trzyma noworodka jedną ręką. Ten zaczyna stawiać kroki.

To nagranie może zaskoczyć nawet lekarzy i pielęgniarki. Mogłoby wręcz się wydawać, że położna z Brazylii właśnie doświadczyła cudu i nie mówimy tutaj o cudzie narodzin.

Film, na którym dziewczynka zaczyna chodzić zaledwie chwilę po porodzie zaskoczył miliony.

Mogłoby się zdawać, że dziecko jest na etapie rozwoju, który przynajmniej o kilka miesięcy wyprzedza jej rówieśników. W każdym razie, tym co zrobiła, zaskoczyła położną, której słowa świadczą o tym, że nie wierzy w to, co widzi. Dziecko opierając się na jej ręce, wykonuje ruchy, które imitują chód.

Ten niesamowity moment został zarejestrowany na nagraniu. Do sytuacji doszło, gdy położna chciała wykąpać dziecko. Dziewczynka jednak ewidentnie nie chce położyć się, a zamiast tego podciąga się do góry i próbuje iść do przodu.

Niesamowite, prawda? Niektórzy nie mogli uwierzyć, że to autentyczne nagranie. Okazuje się jednak, że to wcale nie cud, a sytuację da się łatwo wytłumaczyć. Lekarze potwierdzają, że takie zjawisko spowodowane jest całkowicie normalnym odruchem niemowląt. Odruch chodzenia pozwala noworodkom „chodzić” jeśli są trzymane pionowo, a ich stopy dotykają solidnego podłoża. Zanika on po około dwóch miesiącach. Warto zaznaczyć, że jest to tylko imitacja kroków, a noworodek w żadnym wypadku nie potrafi chodzić.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz