Home News Zmiany w programie 300+. Pieniądze ze świadczenia otrzymają nie tylko dzieci.
831

Zmiany w programie 300+. Pieniądze ze świadczenia otrzymają nie tylko dzieci.

Odkąd rząd powołał do życia program 500+, co jakiś czas słyszymy o zmianach związanych z funkcjonowaniem świadczenia lub też dodatkowych programach, które mają wesprzeć Polaków.

Jeden z nich to 300+, a więc pieniądze na wyprawkę do szkoły, a wypłacane są niezależnie od dochodów rodziny uczniom maksymalnie szkół średnich do momentu ukończenia przez nich 20 roku życia. Teraz resort rodziny chce rozszerzyć ten program. Celem jest wyprawka dla dorosłych, którzy uczą się w szkołach policealnych.

Do tej pory uczniowie szkół dla dorosłych, których jest w Polsce około 50 tysięcy, byli wykluczenia z programu. Teraz pojawia się szansa na to, że i oni dostaną wspomniane wyżej świadczenie. Zapis na ten temat już wcześniej znalazł się w projekcie ustawy 300+, jednak na zapisie się skończyło.

Teraz ministerstwo postanowił wrócić do tematu i przygotował już nawet projekt rozporządzenia. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, uczący się dorośli jeszcze w tym roku dostaną swoją wyprawkę.

Wniosek o świadczenie można składać przez portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. Wkrótce będzie można to zrobić także przez platformę internetową PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane także w urzędach. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz