Home Wideo Agresywny kierowca Porsche zajechał mu drogę. Wyszedł z samochodu i zaczęło się najgorsze.

Agresywny kierowca Porsche zajechał mu drogę. Wyszedł z samochodu i zaczęło się najgorsze.

Do nietypowej sytuacji doszło w minioną środę około godziny 14:00 na drodze S8 w okolicach Wielunia.

Zdarzenie opisał portal TVN24, który otrzymał od jednego z kierowców nagranie. Nagranie, na którym widać, jak kierowca zajeżdża drogę.

– „Wracaliśmy z wakacji w Chorwacji. Jechałem z żoną i 14-letnim synem drogą S8 w kierunku autostrady A1. Wyprzedzając lewym pasem kilka aut, zobaczyłem w lusterku porsche na angielskich tablicach rejestracyjnych, które przybliżało się i zaczęło błyskać światłami. Chyba robiłem to za wolno, bo mężczyzna z porsche zaczął mi mrugać światłami. Nie mogłem jednak zrobić tego szybciej, bo jechałem z rodziną, a wjeżdżanie między dwa tiry nie jest bezpieczne” – relacjonuje Reporter24.

Na tym jednak nie koniec. Kiedy reporter zakończył manewr wyprzedzania, kierowca porsche zajechał mu drogę i zmusił go do zatrzymania pojazdu.

– „Zatrzymał cały ruch, a to przecież mogło się skończyć karambolem. Z lewej strony auta wyszedł mężczyzna i próbował wybić szybę w moim samochodzie. Chciał się dostać do środka i chyba mnie pobić. Ostatecznie skopał moje auto, a ja odjechałem szybko. Kiedy zacząłem uciekać, kopnął jeszcze w zderzak” – dodaje mężczyzna.

O całym zdarzeniu poinformował policję. Dyspozytor z kolei polecił mu opisanie całej sytuacji na komisariacie.

Nagranie ze zdarzenia można obejrzeć poniżej. Do zatrzymania redaktora przez kierowcę Porsche dochodzi po upływie 1 minuty i 35 sekund.

Kultura na drodze u niektórych kierowców nadal pozostawia wiele do życzenia. Nie można tego lekceważyć, bo ich zachowanie może wpływać na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Jak więc reagować?

– „Ciężko jest z tym walczyć, ale wielu kierowców ma już w swoich autach kamery. Warto, żeby policja zainteresowała się tymi nagraniami i ścigała takich nieodpowiedzialnych kierowców” – mówił we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 Cezary Tkaczyk z WORD w Szczecinie.

Dzięki kamerom samochodowym mamy dowód na to, co zdarzyło się na drodze. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem jeśli jeszcze takowej nie posiadamy. Kto wie kogo spotkamy na drodze, gdy tylko wsiądziemy za kierownice.

Mieliście kiedyś podobną sytuację?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz