Home News Rusza nowe świadczenie ciąża plus. Ciężarne otrzymają darmowe leki i nie tylko.
707

Rusza nowe świadczenie ciąża plus. Ciężarne otrzymają darmowe leki i nie tylko.

Ciąża plus to nowy projekt, który ma wspomóc przyszłe matki. Według najnowszych doniesień rząd chce zdążyć z jego wprowadzeniem jeszcze przed wyborami.

Rząd planuje kolejny projekt, którym chce wspomóc obywateli. Tym razem partia rządząca chce ułatwić życie przyszłym matkom.

Czego mogą oczekiwać kobiety, których będzie dotyczyć projekt? Ministerstwo Zdrowia stawia przede wszystkim na poprawę jakości jedzenia w szpitalach. Stawka żywnościowa dla ciężarnych ma wzrosnąć z 14 do 32 zł. W uzasadnieniu do ustawy czytamy, że szpitalne posiłki pozostawiają wiele do życzenia.

– „W chwili obecnej szpitale nie zapewniają ciężarnym kobietom specjalnie dobranej dla ich potrzeb diety. Co do zasady kobiety otrzymują standardowe posiłki, serwowane wszystkim pacjentom. Ponadto, jak wynika z informacji, które docierają do Ministerstwa Zdrowia także za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych, są one często niewystarczającej jakości.”

Kolejnym ważnym elementem programu są bezpłatne leki dla kobiet w ciąży. Leki z listy stworzonej przez Ministerstwo Zdrowia mają być całkowicie refundowane. Znajdą się tam między innymi preparaty na cukrzycę oraz nadciśnienie. Jednak kupno substancji, które nie ratują życia i zdrowia nadal pozostaną w gestii przyszłych mam.

Pełne koszty programu nie są jeszcze znane. Wiadomo na razie, że sama refundacja leków to wydatek rzędu 10 mln zł. Koszt dopłat do wyżywienia nie jest jeszcze znany, ale ma zostać okryty ze środków NFZ. To na pewno dobra wiadomość dla kobiet w ciąży, ale niektórzy dostrzegają w tym nadzieję na zdobycie kolejnych wyborców.

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz