Home Poruszające Z morza w Grecji wyłowiono ciało kobiety. Jest to Polka, która zaginęła w 2015 roku.

Z morza w Grecji wyłowiono ciało kobiety. Jest to Polka, która zaginęła w 2015 roku.

28-letnia Małgorzata Jędrzejewska z Lubartowa zaginęła 17 listopada 2015 roku. Młoda kobieta chciała odpocząć i w tym celu wybrała się w podróż do Grecji.

Miała wykupiony lot z lotniska w Modlinie. Niestety coś musiało się stać, bo kobieta przestała kontaktować się z bliskimi. Oni uznali, że najlepiej będzie zgłosić jej zaginięcie na policji.

Trwały poszukiwania, mijały kolejne tygodnie, ale nie było żadnych wieści. Policja również nie była w stanie niczego ustalić.

Dopiero teraz, po tylu latach od zaginięcia, możliwe że nastąpił przełom w sprawie. W 2016 roku grecka policja wyłowiła zwłoki z wody. Teraz udało się je zidentyfikować. Wszystko wskazuje na to, że są to zwłoki Małgorzaty Jędrzejewskiej. Policja z Lubartowa współpracuje z policją z Aten, aby potwierdzić te przypuszczenia.

Ciężko stwierdzić dlaczego dopiero teraz powiązano te dwie sprawy i policja z Polski dostała informację, że DNA zaginionej ma pasować do wyłowionego ciała.

Serż.szt. Ewelina Skorupska z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie w rozmowie z Fakt24 mówi:

– „Jesteśmy w stałym kontakcie z polską ambasadą w Grecji i z biurem międzynarodowej współpracy policji. Dostaliśmy informację, że profil DNA odnalezionej kobiety jest zgodny z profilem zaginionej 28-letniej mieszkanki powiatu lubartowskiego, która zaginęła w 2015 roku. Nie ma jednak pewności, czy ta zgodność jest stuprocentowa, dlatego na razie nie możemy jeszcze oficjalnie potwierdzić, czy odnalezione ciało należy do Polki.”

Jeśli okazałoby się to prawdą, najprawdopodobniej rozpoczęłoby się śledztwo mające ustalić przyczyny tragedii.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
22
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz