Home Porady Dokuczają Ci wzdęcia brzucha? Wzdęty brzuch? Pozbądź się problemu w zaledwie 24 godziny.

Dokuczają Ci wzdęcia brzucha? Wzdęty brzuch? Pozbądź się problemu w zaledwie 24 godziny.

Wzdęty brzuch to częsta przypadłość. Jest to powód, dla którego niektórzy odmawiają sobie spędzania czasu w miłym towarzystwie. Bez wątpienia więc trzeba coś z tym zrobić.

Na szczęście znamy kilka sposobów na pozbycie się wzdętego brzucha. Istnieje metoda, która pozwala pozbyć się tego problemu w zaledwie 24 godziny.

Istnieje wiele powodów powstawania wzdęć. Oto lista najczęstszych:

  • Menstruacja i problemy związane ze zmianami hormonalnymi
  • Dieta bogata w produkty takie jak chleb, nabiał i mleko
  • Alergie
  • Problemy organizmu z właściwym trawieniem białka
  • Stres
  • Odwodnienie
  • Zaparcia

Jak pozbyć się wzdęć?

Pij wodę z cytryną

Dobrym sposobem na pobudzenie swojego układu trawiennego jest wypicie ciepłej wody z cytryną rano. Warto mieć te owoce zawsze pod ręką.

Cytryny pomagają zneutralizować pH organizmu. Przypisuje się im też wspomaganie procesów trawiennych i pomoc w rozdrabnianiu żywności.

Alternatywą dla cytryn jest zielona herbata, którą wielu ludzi pije do śniadania.

Pozbądź się płynów

Częstą przyczyną problemów żołądkowych jest gromadzenie się płynów w jamie brzusznej. Może to powodować uczucie obrzęku/wzdęcia i chwilowe zwiększenie masy ciała.

Spróbuj jeść produkty bogate w błonnik i potas, jak np. banany. Może to wspomóc ciało w usunięciu dodatkowych płynów i pozbyciu się negatywnych objawów.

Komosa ryżowa

Komosa ryżowa zawiera wiele minerałów, jak wapń czy magnez. Te dwa są szczególnie pomocne przy zwalczaniu wzdęć.

Unikaj „złego” błonnika

Jeśli często cierpisz na wzdęcia może okazać się, że masz nadwrażliwość na błonnik. Najczęściej zdarza się tak, jeśli Twoja dieta składa się w dużej mierze z produktów bogatych w ten składnik, jak np. gruboziarnisty chleb, fasola i kapusta.

Zamiast tego wypróbuj „rozpuszczalny” błonnik, który wzmacnia błonę śluzową przewodu pokarmowego. Znajdziesz go m.in. w owsiance, roślinach strączkowych, korzeniach roślin, owocach i jagodach.

Przestań jeść nabiał

Jeśli czujesz dyskomfort/wzdęcia po zjedzeniu nabiału, przestań spożywać produkty tego typu.

Jeśli myślisz, że to właśnie one stanowią problem, możesz wyeliminować ze swojej diety jogurty, sery czy mleko. To częsta przyczyna wzdęć, więc może okazać się, że ta jedna decyzja rozwiąże Twoje problemy.

Owoce tropikalne

Papaja i ananas to owoce, które uważane są za świetny wybór w kwestii leczenia wzdęć. Zawierają one papainę i bromelinę, czyli dwa enzymy pomagające trawić białko i rozdrabniać pokarm.

Czytaj etykiety

Niektóre witaminy i suplementy diety zawierają dodatki, takie jak zboża i laktoza. Może stanowić to ogromny problem, jeśli jesteś uczulony na gluten lub laktozę.

Oba te składniki mogą powodować problemy z trawieniem. Sprawdzaj więc etykiety i upewniaj się, że wszystkie suplementy czy lekarstwa, które przyjmujesz, nie zawierają glutenu, laktozy, cukru, czy jakichkolwiek innych składników, z trawieniem których Twoje ciało może mieć problemy.

Staraj się nie stresować

Pamiętaj, że Twój żołądek może reagować źle na stres. Nie bez powodu mówi się, że problemy z trawieniem nasilają się, gdy prowadzimy stresujący tryb życia. Problemy częściej powodowane są właśnie przez stres, niż bezpośrednio przez żołądek. Staraj się przyjmować życie na spokojnie i dbać o siebie.

Twoja reakcja?

Super
Super
15
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz