Home Poruszające 26-latek zaatakował nożem dwie starsze kobiety na ulicy. „Ty ku***, co się patrzysz?!”

26-latek zaatakował nożem dwie starsze kobiety na ulicy. „Ty ku***, co się patrzysz?!”

26-letni mężczyzna w bestialski sposób zaatakował starszą sąsiadkę, a później wpadł w szał i zaczął bić napotkanych na drodze ludzi.

Córka siostrzenicy 78-latki, gdy zobaczyła ciocię, nie mogła uwierzyć, że ktokolwiek mógłby zrobić coś takiego. Mieszkanka Mazowsza dochodziła już do kamienicy, gdy nagle na jej drodze pojawił się 26-latek. Był wobec niej bardzo agresywny. Zaczął ją bić i kopać.

– „Twarz cioci była nie do poznania. Była cała sina i opuchnięta. Oka nie mogła otworzyć…”

To jednak nie był koniec. Po tym, jak pobił panią Janinę, wybiegł z podwórka i swoje kroki skierował do sklepu, gdzie klienci robili zakupy. Ich również zaatakował. Tam też uderzył starszą kobietę, ale w jej obronie stanął syn.

Maciej Sz. zbiegł, ale nie miał zamiaru przestać… Wrócił do domu po nóż. Wtedy zaatakował kolejną kobietę:

– „Powiedział, ty ku…, co się patrzysz? Uderzył mnie raz, ale dobrze. Zaczęła mi się lać krew. Zaatakował mnie tylko dlatego, że spojrzałam.”

Wtedy zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie. Na szczęście na drodze 26-latka stanął przypadkowy mężczyzna. Zatrzymał go i unieruchomił. Największe obrażenia w ataku odniosła 78-letnia pani Janina, która cały czas przebywa w szpitalu. Z materiału Uwaga! dla stacji TVN dowiadujemy się też jakie słowa padły z ust napastnika. Powiedział do starszej kobiety: „Masz, stara ku*wo!”.

Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego to zrobił i co nim kierowało. Przyznał się do zarzucanych czynów.

26-latek zeznawał jedynie, że był pod wpływem alkoholu. Jednak czy w jakikolwiek sposób można tłumaczyć taki czyn? Za to, co zrobił grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. Magdalena Sawicka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Płońsku, w rozmowie z dziennikarzami powiedziała:

– „Usłyszy zarzut za spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Janiny T., co wywołało chorobę realnie zagrażającą jej życiu. I drugi zarzut to spowodowanie lekkiego uszczerbku ciała u drugiej pokrzywdzonej. Grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, co było powodem tej napaści. Tłumaczył to tym, że znajdował się pod wpływem alkoholu.”

Sąsiedzi nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Uważali go za grzecznego i spokojnego człowieka.

Dziennikarze programu Uwaga! dotarli do ciotki 26-latka. Ona także nie może pogodzić się z tym, co się stało:

– „Jestem załamana, nigdy bym się po nim tego nie spodziewała. Nie był agresywny. Nie wiem, co ona mogła mu powiedzieć, że on do czegoś takiego doprowadził.”

Nieoficjalnie mówi się, że młody człowiek mógł mieć konflikt z kobietą i nie zgadzać się z nią w kwestiach związanych z domostwem. W jednym domu mieszkało kilka rodzin. Czy jest to jednak powód, aby kogoś atakować?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz