Home Porady Jak trenować z dużą ilością dodatkowych kilogramów? Krok po kroku.

Jak trenować z dużą ilością dodatkowych kilogramów? Krok po kroku.

Jak trenować z dużą nadwagą? Osoby z nadwagą często zamykają się w błędnym kole, bo nie chcą ćwiczyć dlatego, że mają dodatkowe kilogramy i się tego wstydzą.

Oczywiście, gdy już się odważą, mają problem z poprawnym wykonywaniem ćwiczeń.

Problemy z wagą to jeden z głównych powodów, dla których ludzie odwiedzają siłownię. Ktoś chce stracić 4 – 5 kilogramów, a ktoś chce poprawić swoją sprawność.

Doświadczeni trenerzy przygotowali zalecenie dotyczące tego, jak zacząć i jak prawidłowo trenować z nadwagą.

#1. Jak ćwiczyć z dużą nadwagą? Określ swoją optymalną wagę.

Każde ciało jest skonstruowane inaczej. Dla niektórych normą będzie 50 kilogramów, a dla innych 70. Dlatego też przed treningiem należy obliczyć wskaźnik masy ciała, aby zrozumieć, do jakiego celu należy dążyć.

Możesz zrobić to samodzielnie lub kontaktując się ze specjalistą. Należy też rozumieć, że optymalna waga może oznaczać inny stosunek tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Osoby o tej samej wadze mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od napięcia mięśni.

#2. Do utraty wagi wymagane są treningi cardio.

Jeśli chcesz zbudować mięśnie, ale masz 10 lub więcej kilogramów nadwagi, nim rozpoczniesz trening siłowy, zdecydowanie musisz schudnąć.

W innym wypadku mięśnie nie będą widoczne pod warstwą tłuszczu i zewnętrznie będziesz wyglądać na cięższego. Zaleca się, aby spróbować wykonać niektóre z programów spalania tłuszczu.

Wpływ obciążenia na stawy i więzadła, które występują podczas biegania i skakania oraz gwałtownych ruchów, są szkodliwe dla osób z nadwagą. W takich przypadkach aerobik w wodzie lub ćwiczenia sercowo-naczyniowe są uważane za optymalne dla utraty wagi.

#3. Jak ćwiczyć z dużą nadwagą? Płynnie zmniejszaj wagę.

Przez miesiąc w bezpieczny sposób możesz stracić do 4 kilogramów. W żadnym wypadku nie powinieneś powodować stresu dla ciała, próbując schudnąć o 5 lub więcej kilogramów.

Oprócz sprawności fizycznej, należy również dostosować dietę. Dieta musi być zbilansowana pod względem ilości białek i węglowodanów. To pozwoli na normalizację szybkości procesów metabolicznych w organizmie. Z tego powodu nie powinieneś wybierać diet głodowych. W połączeniu z nadwagą i ćwiczeniami tylko szkodzą one zdrowiu.

#4. Zapamiętaj swoje ograniczenia.

Nadwaga powoduje obciążenie stawów, uszkadza układ sercowo-naczyniowy, powoduje nadciśnienie. Dlatego jeśli jesteś otyłą osobą wskazane jest trenowanie pod nadzorem trenera osobistego.

On pomoże określić optymalny poziom obciążenia i będzie monitorować Twój stan. Dodatkowo, aby uczynić zajęcia w sali bardziej wydajnymi, staraj się poruszać w ciągu dnia. Spaceruj co najmniej godzinę dziennie – w drodze do pracy lub z pracy, spacerując z psem itd.

#5. Po pierwsze – największe grupy mięśni.

Nie próbuj poświęcać całej uwagi ćwiczeniom, które modelują brzuch. To po prostu nie da oczekiwanych rezultatów. Lepiej uporządkuj ćwiczenia, zwróć uwagę na mięśnie pleców, obręczy barkowej, nóg – stanowią one główny ciężar podczas treningu siłowego.

#6. Monitoruj tętno podczas ćwiczeń.

Aby znaleźć optymalną intensywność i obciążenia, powinieneś śledzić swoje tętno.

Skuteczny trening odchudzania zaczyna się w strefie 70 – 80% maksymalnego tętna. 80 – 90% to już strefa aerobowa. Przekroczenie tego poziomu nie jest zalecane. Jednak nawet wartość 75 – 80% może być nadmierna dla osoby o dużej masie ciała, która dopiero zaczyna ćwiczyć. Dlatego też przed rozpoczęciem treningów wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz