Home Porady Uważaj przy składaniu wniosków o 500 plus. Ministerstwo ostrzega.

Uważaj przy składaniu wniosków o 500 plus. Ministerstwo ostrzega.

Od początku lipca wnioski o 500+ możemy składać przez internet. Warto też pamiętać o tym, że program został rozszerzony, w związku z czym pieniądze przysługują też na pierwsze dziecko.

Liczba wniosków, jak i suma pieniędzy przeznaczona na dzieci diametralnie wzrosła. Niestety coraz częściej wykorzystują to cyberprzestępcy, którzy czyhają na Polaków składających wnioski przez internet. Ministerstwo ostrzega przed oszustami. Jak możemy się przed nimi ustrzec i co zrobić, aby nie dać się okraść?

– „To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – 2 mln 600 tys. wniosków o 500+ wpłynęło drogą elektroniczną oraz 1 mln 500 tys. wniosków o Dobry start również drogą elektroniczną” – mówiła szefowa resortu rodziny w Krakowie.

Każdy kto składa wniosek o 500+ przez internet, musi pamiętać o czyhających na niego zagrożeniach. Jak się okazuje cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują naiwność ludzi, przez co dają się oni okraść. O czym należy pamiętać i jak ustrzec się przed oszustami? Informacji na ten temat udzieliło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy, kto nie wie, jak złożyć wniosek przez internet lub boi się, że zostanie oszukany, od 1 sierpnia ma możliwość składania wniosków o 500 plus w urzędzie lub też listem poleconym. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca, należy to zrobić do końca września.

Źródło: twitter.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz