Home jedzenie 12 okropnych rzeczy, którymi karmiono nas w dzieciństwie. Nikt nie chciałby znów ich jeść.

12 okropnych rzeczy, którymi karmiono nas w dzieciństwie. Nikt nie chciałby znów ich jeść.

Każdy ma różne wspomnienia z dzieciństw, ale zwykle wspomnienia wszystkich Polaków zbiegają się w jednym miejscu.

Oczywiście chodzi tutaj o dania z przedszkolnego menu. Część pomimo zniechęcającego wyglądu była całkiem smaczna, ale zdarzały się też takie, które potrafiły spędzić sen z powiek kilkulatka. Wątróbka, mortadela czy brukselka, to tylko niektóre z obiadowych koszmarów.

Pamiętacie czasy, gdy czekaliście aż usłyszycie „to ziemniaczki zostaw, ale mięsko zjedz”? My tak i nadal mamy koszmary na myśl o niektórych daniach i napojach z czasów przedszkolnych. Inne z kolei wspominamy z rozrzewnieniem. Zapraszamy Was na sentymentalną podróż po smakach dzieciństwa.

Wątróbka z cebulką

Ciężko znaleźć osobę, która chciałaby wrócić do tego dania. Problemem była nie tylko konsystencja, ale też nieporównywalny do niczego smak. W tym przypadku nawet zapach był odpychający.

Mleko prosto od krowy

Pewnie w obecnym nurcie eko napój ten byłby prawdziwym hitem. Jednak większość dzieci ciężko było przebrnąć przez specyficzny zapach, pianę i temperaturę.

Tran

Nie można zaprzeczyć, że tran jest bardzo pożyteczny dla młodego organizmu. Jednak podawany w formie płynnej na łyżeczce, z trudem przechodził przez gardło.

Grysik

Jedni jedzą go do teraz, inni poprzysięgli, że już nigdy go nie spróbują.

Brukselka

Gdyby ta lista była rankingiem najgorszych wspomnień z dzieciństwa, brukselka bez wątpliwości byłaby w nim wysoko. Oczywiście, da się ją przygotować w odpowiedni sposób, ale w dzieciństwie za każdym razem była gorzka i rozgotowana.

Syrop z cebuli

Pokrój cebulę w plastry, wrzuć do słoika, zasyp cukrem i odstaw na kilka godzin. Mogłoby się wydawać, że to przepis na najgorszy koszmar, ale nie – to receptura na syrop z cebuli. Sprawdzony babciny sposób na kaszel.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz