Home Poruszające Miał pomagać i leczyć, zamiast tego wykorzystywał seksualnie. Usłyszał 120 zarzutów.

Miał pomagać i leczyć, zamiast tego wykorzystywał seksualnie. Usłyszał 120 zarzutów.

Onkolog z Gdańska molestował swoje pacjentki. Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ właśnie rozpoczął się proces 67-letniego Marka Ł.

Przestępstw na tle seksualnym dopuścił się wobec 88 pokrzywdzonych, w tym dziewczynki poniżej 15 roku życia. Śledczy postawili mu 120 zarzutów.

Mimo iż usłyszał ponad 100 zarzutów, onkolog z Gdańska odpowiada z wolnej stopy. Sąd zadecydował tylko o dozorze policyjnym, zakazie opuszczeniu kraju i zawieszeniu w wykonaniu zawodu lekarza. W sądzie pojawił się w towarzystwie swojego pełnomocnika. Lekarz nie odpowiadał na pytania zadawane mu przez dziennikarzy. Wypowiedział się jednak adwokat 67-latka. Podkreślił, że jego klient nie przyznaje się do winy, a całą sprawę określił mianem „efektu kuli śnieżnej”, wywołanym przez jedną ze zeznających kobiet. Według prawnika, prokurator nie przedstawia wystarczających dowodów.

Z takim stwierdzeniem z pewnością nie zgadzają się kobiety zeznające przeciwko onkologowi. Wszystko zaczęło się od zeznań jednej z pacjentek, która zgłosiła się na policję w 2014 roku. Funkcjonariusze po sprawdzeniu informacji od kobiety odkryli, że ofiar lekarza może być więcej. Ostatecznie przesłuchali 3700 świadków. Według ustaleń, onkolog w latach 2005 – 2017 miał molestować pacjentki w czasie badań onkologicznych.

Lekarz przez lata cieszył się nieskazitelną opinią. Wszystko zmieniło się po jego zatrzymaniu na początku lutego 2017 roku w mieszkaniu pod Pruszczem Gdańskim. Śledczy zabezpieczyli tam m.in. dokumentacje medyczną i broń. Z kolei w gabinecie onkologa policjanci odnaleźli ukrytą kamerę.

Proces Marka Ł., zgodnie z decyzją sądu, toczyć się będzie za zamkniętymi drzwiami. Dlatego o postawionych zarzutach poinformowała media Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury:

– „W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego łącznie zarzucono mu popełnienie 120 czynów przeciwko wolności seksualnej na szkodę 88 pokrzywdzonych pacjentek. W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego łącznie zarzucono mu popełnienie 120 czynów przeciwko wolności seksualnej na szkodę 88 pokrzywdzonych pacjentek.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz